Sattwa регенеративен крем за ден 55 ml

Sattwa регенеративен крем за ден

55 ml

 Sattwa регенеративен крем за ден 55 mlВисококвалитетен производ кој во текот на денот на кожата и овозможува максимална нега и заштита. Вградените активни компоненти, витаминот Е, Д-пантенолот, маслото од авокадо, еластинот и колагенот се идеално избалансирани и ја враќаат неопходната влага и еластичност на кожата. Кремот Sattwa дејствува благотворно на осетлива, сува и на набрчкана кожа. Активната и редовна нега комбинирана со моќното регенеративно дејство ја прават кожата поцврста и поеластична и придонесуваат за забавување на процесот на прекумерно создавање брчки.

Вградените заштитни УВА- и УВБ-филтри вршат селективно пропуштање на сончевите зраци и ја заштитуваат кожата од предвремено стареење.

Производот е дерматолошки тестиран.