Зачинал пикант

Зачинал пикант

Доколку сакате јадењето да добие поинтензивен вкус, тогаш додадете Зачинал пикант при подготовката на вашата храна. Во мешавината додадовме чили, црн пипер и ѓумбир кои даваат топла и лута нота на храната, а содржи и ким, босилек, магдонос, лаворов лист; зеленчук – морков, лук, кромид; секако, сол (јодирана според законската регулатива) и други сосотојки за да придонесат за уште побогат вкус. Препорачуваме да додадете 1 лажичка Зачинал пикант за еден оброк.