Becutan инстант чај од сладок анасон за доенчиња и за мали деца

Мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасонот и лесно сварливи шеќери. Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и кај деца. Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите што настануваат поради надуеност на цревата.

Енергетска вредност на 100 г чај – 1639 кЈ (391,4 кцал).

Производот не содржи:

  • вештачки бои

  • aроми

  • конзерванси

  • млечни протеини

  • глутен

Достапен е во пакување од 200 g, во мерач со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со приспособена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.

5 gr, 200 gr

20 кесички, 1 пакување

Becutan инстант чај од сладок анасон за доенчиња и за мали деца

Слични производи