Becutan влажни марамчиња за чувствителна кожа

Влажните марамчиња Becutan Sensitive содржат благ непарфимиран лосион, збогатен со екстракт од алое вера. Лосионот претставува блага хидратантна емулзија која лесно се апсорбира во кожата, ја негува и ја заштитува од сушење, притоа одржувајќи ја нејзината природна pH-вредност.

Екстрактот од алое вера со своето хидратантно и смирувачко дејство ја заштитува кожата од појава на црвенило и на иритации, а извонредно меката структура на марамчето дополнително го подобрува ефектот, при што допирот со чувствителната бебешка кожа е исклучително нежен.

  • Не содржат парабени.

  • Не содржат алкохол.

  • Не содржат парфем.

Благодарение на новата структура, влажните марамчиња Becutan Sensitive имаат двојно поголема површина во споредба со стандардните, што овозможува уште полесно и поефикасно искористување на марамчето за одржување хигиена и за нега на сите делови од детската кожа.

45/1

Becutan влажни марамчиња за чувствителна кожа

Слични производи