НАЈНОВИ ВЕСТИ

19 фев. 2024 г.

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

Прочитај повеќе

31 јан. 2024 г.

Познатата холивудска актерка Денис Ричардс пие чај Good Nature во популарното ријалити-шоу „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“

Прочитај повеќе

11 јан. 2024 г.

Пуштен во употреба нов инвестициски проект на „Алкалоид“ вреден 3,8 милиони евра

Прочитај повеќе

3 јан. 2024 г.

Интервју на Генералниот директор/Претседател на УО на „Алкалоид“ АД Скопје, Живко Мукаетов, за The Economist

Прочитај повеќе